چوب ترمووود

پس از گذشتن بیش از 10 سال از نصب اولین پروژه ترمووود در ایران به دلیل استفاده از محصولات باکیفیت و رعایت اصول مهندسی در نصب همچنان این محصول را با افتخار به صنعت ساختمان کشور ارائه می‌دهیم.

کیفیت ترمو وود (در نمای ساختمان متاثر از تمامی مراحل زنجیره تامین آن است. کیفیت ماده خام (چوب) که وارد کوره ترمو می‌شود، کیفیت کوره، انجام پروسه استاندارد، گزینش الوارهای خروجی از کوره جهت پروفیل کردن و ماشین کاری، استفاده از رنگ مناسب در صورت نیاز و رعایت نکات نصب و اجرا هر یک سهم زیادی در خروجی دارند.)

برای انتخاب محصول متناسب با نوع کاربری جهت افزایش دوام و ماندگاری، انتخاب ضخامت متناسب با فضا برای کاهش هزینه‌ها، تهیه و اجرای دیتیل استاندارد با رعایت مسائل ایمنی، زیبایی و دوام و ماندگاری یا مشاوره در خصوص بکارگیری گونه‌های مختلف چوب آماده پاسخگویی به شما هستیم.

تامین کننده متریال

نصب آسان

کیفیت بالا

خرید ترمووود

محصولی که از عملیات استاندارد ترمو مورد تایید انجمن ترمو وود فنلاند (VTT) بدست می‌آید را ترموود یا چوب ترمو می‌نامند. این محصول از گونه‌های سوزنی برگ مانند کاج (Pine) و اسپروس (Spruce) و پهن برگ مانند زبان گنجشک (Ash) می‌تواند تولید شود.

این روش نگهداری چوب، از هزاران سال قبل مورد استفاده قرار می‌گرفته است. چوب هایی که به این روش عمل آوری می‌شوند، برای استفاده در فضاهای باز و مرطوب می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

ترمووود در دو کلاس Thermo D و Thermo S تولید می‌شود. در ترمووود با کلاس Thermo-S، چوب ها به حداکثر ثبات ابعاد می‌رسند اما در ترمووود با کلاس Thermo-D، چوب ها به حداکثر دوام و ماندگاری می‌رسند. تفاوت این دو کلاس ترمووود، در میزان حرارتی است که در مرحله‌ی تولید اعمال می‌شود.

چوب ترمو یا همان thermowood کلاس D برای فضای باز و داخلی مناسب است در حالی که ترمو کلاس S تنها برای استفاده داخلی توصیه می‌شود. ترمو وود دارای بالاترین استاندارد EN اروپا در محصولات ساختمانی است.

ویژگی های ترمو وود

مقاوم در برابر حشرات
عایق رطوبتی (20-30 درصد)
مقاوم در برابر اشعات UV
مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
بهترین عایق صوتی
سازگار با محیط زیست

قیمت ترمووود

قیمت چوب ترموو بستگی به کاربرد آن دارد. نوع چوب، گونه‌ی آن، ابعاد چوب و طول آن می‌توانند در کاربردهای مختلف متفاوت باشند و بر قیمت نهایی تاثیر بگذارند. بهترین راه برای گرقتن قیمت این نوع چوب تماس با واحد فروش بیناوود و دریافت مشاوره در این باره می‌باشد.

ابعاد ترمووود

پروفیل‌های چوبی ترمو برای مصارف خارجی ساختمان در ضخامت‌های 42-16 میلیمتر، عرض 140-42 میلیمتر و طول 6-3 متر تولید می‌شود. متناسب با فضا و نوع کاربری که عوامل تعیین کننده در میزان تنش‌های محیطی هستند ضخامت ترمووود بایستی انتخاب شود.


مدلجنسعرضضخامتواحد
SHPکاج92mm16mmمتر مربع
SHPکاج92mm19mmمتر مربع
SHPکاج117mm19mmمتر مربع
SHPکاج92mm22mmمتر مربع
SHPکاج117mm22mmمتر مربع
SHPکاج42mm42mmمتر مربع
SHPکاج68mm42mmمتر مربع
SHPکاج92mm42mmمتر مربع
SHPکاج140mm42mmمتر مربع
SHPاش92mm21mmمتر مربع

کاربردهای چوب ترمو وود

استفاده از ترمووود در دیوارها

با بکار بردن ترمووودهای باریک عمودی و افقی روی دیوار علاوه بر زیبایی دکوراسیون داخلی می‌توان فضا را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان داد.

استفاده از ترمووود در پنجره ها

یکی از بخش‌هایی که تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل دارد، پنجره ها هستند. استفاده از پنجره‌هایی سازگار با طبیعت و از جنس چوب ترمووود زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما را دو چندان می‌کند.

اجرای ترموود سقف

بعضی از ساختمان های اداری، کافه ها و رستوران ها ترجیح می‌دهند برای دکوراسیون سقف از ترمو وود استفاده کنند که ظاهر جذابی را برای مشتریانشان به وجود آورند.

اجرای نمای ترمو وود

استفاده از ترمووود برای اجرای نمای خارجی نیز یکی از بهترین گزینه ها می‌باشد که برای انواع ساختمان های مسکونی تا اداری از آنها استفاده می‌شود.

کفپوش

کفپوش های چوبی یکی از متریال های کف مورد علاقه بسیار از افراد می‌باشد در بین چوب های موجود ترموود انتخاب بسیار مناسب تری نسبت به باقی می‌باشد.

سونا - حمام - استخر

در استخر سونا و هر مکان مرطوب دیگری می‌توانید از این چوب با خیال راحت استفاده نمایید.

پوشش دهی کل فضای پله ها

این چوب فقط برای نمای داخلی و خارجی ساختمان نیست بلکه در راه پله های یک رستوران، ساختمان نیز می‌توانید برای جلوه بیشتر از این چوب استفاده کنید.

نصب ترمووود

نصب ترمووود را می‌توان با استفاده از روش‌های سنتی مانند میخ و چکش و یا روش‌های جدید مانند تفنگ میخ زنی و یا پیچ های استیل یا گالوانیزه انجام داد.

اگر از روش سنتی میخ و چکش استفاده می‌کنید توجه داشته باشید که سر میخ نباید از کار بیرون بزند و یا داخل کار دچار فرورفتگی شود. البته استفاده از پیچ نسبت به میخ بهتر است چرا که استحکام بیشتری ایجاد می‌کند.

حتما باید قبل از ورود پیچ، چوب نما را با مته سوراخ کرده باشید.
تعداد میخ یا پیچ در هر ردیف به پهنای چوب بستگی دارد اما به طور کلی پیشنهاد می‌شود برای پهنای چوب بالای 125 میلیمتر، 2 عدد پیچ در هر پهنا بسته شود.

اولین و مهمترین نکته در نصب ترمووود تراز بودن و مسطح بودن زیر سازی آن است. حتما قبل از شروع زیرسازی نما از تراز بودن زیر سازی در هر دو جهت افقی و عمودی اطمینان حاصل کنید. ضخامت سیمان به عنوان یک سطح تراز پشت زیرسازی چوبی ترمو حداقل باید 4 سانتی متر باشد.

در نصب ترمووود رعایت نکات فنی بسیار حائز اهمیت است. رعایت فاصله مناسب زیرسازی، شاقول و تراز بودن آن و اجرای دیتیل متناسب با فضا و نوع کاربری دوام و ماندگاری کار اجرا شده را افزایش می‌دهد.

 

پروژه نما - پرگولا با استفاده از چوب ترمو

مراحل اجرای ترمووود توسط گروه بیناوود

  1. بازدید: بازدید از پروژه حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از درخواست انجام می‌شود.
  2. نقشه نما: تهیه نقشه Asbuilt نما در صورتی که موجود نباشد و به درخواست کارفرما انجام می‌شود.
  3. شاپ نما: براساس ابعاد پروفیل درخواستی از طرف کارفرما نقشه‌های shop Drawing تهیه می‌گردد.
  4. نقشه‌های اجرایی‌: پس از تایید نقشه‌های شاپ نما نقشه‌های اجرایی، فاز 2، تهیه می‌شود.
  5. برنامه زمان بندی: پس از تایید نقشه‌های اجرایی برنامه زمان بندی تهیه می‌گردد.
  6. اجرا: عملیات نصب چوب ترموود براساس نقشه‌های اجرایی برنامه زمانبندی و براساس اصول مهندسی انجام می‌شود.
  7. تحویل: تحویل یک پروژه در گروه بینا زمانی است که تمامی تعهدات خود را به صورت کامل به انجام رسانده باشیم.

تعدادی از پروژه های اجرا شده ترموود توسط گروه بیناوود

فهرست