0 تا 100 فنگ شویی آشپزخانه + مهم ترین نکات

فنگ شویی آشپزخانه

آشپزخانه نقش قلب تپنده هر خانه را دارد که همین موضوع بر اهمیت فنگ شویی آشپزخانه می‌افزاید. همچنین برای اجرای صحیح فنگ شویی در آشپزخانه باید جهت آشپزخانه در فنگ شویی را مد نظر قرار گرفت تا بتوانیم به نتیجه دلخواه خود برسیم. پس قبل از اجرا بهتر است از اصول فنگ شویی در هر بخش از خانه به ویژه آشپزخانه مطلع شویم.

فنگ شویی آشپزخانه چیست؟

فنگ شویی آشپزخانه از قدیم از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که دلیل آن به محل آماده و مهیاسازی خوراک باز می‌گردد. این مسئله خود سلامت جامعه را تضمین می‌نماید. برای مثال در زمان های گذشته به محض کم شدن برنج، پدر خانواده آن را خیلی سریع مهیا کرد و اعتقاد داشت که نباید برکت از منزل کم شود.

بنابراین به طور مستمر بخشی از آشپزخانه را به محل نگهداری برنج اختصاص می‌دادند. امروزه هم خیلی از افراد جامعه با استناد به پیشینیان خود، فنگ شویی در آشپزخانه و راهکارهای به وجود آمده در سیستم های جدید را انتخاب می‌کنند. در واقع با این انتخاب در تلاش هستند که انرژی را به خانه بازگردانند. پس عوامل متعددی بر فنگ شویی در آشپزخانه تأثیر می‌گذارند که به شرح زیر هستند.

دکوراسیون

یکی از عوامل مؤثر بر فنگ شویی آشپزخانه همان دکوراسیون و دیزاین داخلی است. این عامل مهم پیش از هر چیزی نوع چیدمان میز و صندلی را در اولویت قرار می‌دهد. زیرا یکی از فضاهایی که همه اعضای خانواده و حتی مهمان را دور هم جمع می‌کند ناهار خوری یا همان میز و صندلی مخصوص سرو ناهار است.

البته این فضا بسیار راحت و امن بوده و خود را از دیگر فضاهای خانه و نشیمن جدا می‌سازد. بنابراین اهمیت و ضرورت فنگ شویی در آشپزخانه در این زمان به وضوح دیده می‌شود. پس هنگام استفاده از نهارخوری باید نکات زیر را رعایت نمود تا به نهایت آرامش و لذت از خانه دست یافت.

فنگ شویی در آشپزخانه

نکات مهم در هنگام فنگ شویی آشپزخانه

  • طبق فنگ شویی در آشپزخانه، زمان تاریکی و شب بهتر است در قسمت نهارخوری از شمع استفاده شود.
  • جهت آشپزخانه در فنگ شویی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا نهارخوری باید در بخشی از آشپزخانه قرار گیرد که در طول روز تماس مستقیم با تابش نور خورشید داشته باشد.
  • فنگ شویی در آشپزخانه از وجود آینه در این محیط خبر می‌دهد تا نور را چندین برابر انعکاس داده و همه چیز را در آینه نمایان کند.

رنگ و چیدمان لوازم در محیط آشپزخانه تأثیر ویژه ای بر فنگ شویی آشپزخانه دارند. پس از رنگ های روشن برای دیوار و کابینت های آشپزخانه استفاده نمایید. به ویژه اگر فضا با متراژ محدودی در اختیار دارید.

البته فنگ شویی در آشپزخانه با انتخاب رنگ های مناسب همچون خاکستری کم رنگ، رنگ خاکی، آبی آسمانی، زرد، سبز سبزیجات و سفید معنا پیدا می کند. البته نیازی به استفاده از تمام رنگ ها در فضای آشپزخانه نیست و تنها یک الی دو رنگ کافی می‌باشد. ناگفته نماند که انتخاب رنگ باید بر اساس جهت آشپزخانه در فنگ شویی صورت گیرد تا بتوانید انرژی مفید را به سایر بخش های خانه ساطع کند.

جهت آشپزخانه در فنگ شویی

جهت آشپزخانه در فنگ شویی شامل مناطق متعدد همچون آشپزخانه منطقه جنوبی، آشپزخانه منطقه غربی، آشپزخانه منطقه شمالی و آشپزخانه منطقه شرقی می‌باشد. جهت آشپزخانه در فنگ شویی منطقه جنوبی به منطقه نام آوری و شهرت، معروف بوده و یکی از مکان های خیلی حساس محسوب می شود.

جهت آشپزخانه در فنگ شویی

فنگ شویی در آشپزخانه منطقه جنوبی این امکان را به صاحب خانه داده که در این بخش از رنگ های آتشین همچون زرد پررنگ، نارنجی و روشن استفاده نماید. همچنین رنگ عناصر چوب همچون قهوه ای و سبز نیز قابل اجرا می‌باشد. ولی رنگ های خاکستری، سیاه و آبی را باید خط زد.

جهت آشپزخانه در فنگ شویی آشپزخانه منطقه غربی به منطقه خلاقیت و کودکان معروف می‌باشد. در این منطقه بایستی از رنگ های عناصر آتش مانند دیوار قرمز خودداری کرده و روی رنگ های خاکی، خاکستری، سفید و کرم متمرکز شد.

فنگ شویی آشپزخانه شرقی

هم اکنون نوبت به جهت آشپزخانه در فنگ شویی منطقه شرقی می‌رسد که به منطقه خانواده و بهداشت معروف می‌باشد. البته بر اساس فنگ شویی در آشپزخانه باید مراقبت های بیشتری در این منطقه ایجاد کرد. زیرا استفاده بیش از حد از رنگ عناصر فلز و آتش به انرژی عناصر چوب در بخش شرقی آسیب می‌رساند.

فنگ شویی آشپزخانه جنوب غربی و شمال شرقی

جهت آشپزخانه در فنگ شویی آشپزخانه تنها به مناطق جنوبی، شمالی، شرقی و غربی ختم نمی‌شود، بلکه آشپزخانه منطقه مرکز را نیز در بر می‌گیرد. این منطقه به قلب خانه معروف بوده که به فنگ شویی در آشپزخانه مناطق شمال شرقی یا جنوب غربی نیاز دارد.

زیرا همه این بخش ها در عنصر خاک با یکدیگر وجه اشتراک دارند. همچنین برای متعادل سازی جهت آشپزخانه در فنگ شویی منطقه مرکز می‌توان عناصر آتش را کنار عنصر خاک قرار داد.

در نتیجه برای آشپزخانه مرکز به آسانی می‌توان پروسه فنگ شویی آشپزخانه را اجرا نمود. ناگفته نماند که برای این بخش باید از عنصر فلز یعنی رنگ خاکستری و سفید استفاده نمود و عنصر آب یا رنگ سیاه و آبی را حذف کرد.

فنگ شویی آشپزخانه شمالی

فنگ شویی آشپزخانه شمالی به توجه و دقت بیشتری نیاز دارد تا این بخش از خانه را متعادل سازد. بنابراین بهترین راهکار به کار بردن عناصر فلز و آب است. البته رنگ در فنگ شویی آشپزخانه شمالی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید از رنگ های خاکستری، سفید، سیاه و آبی استفاده شود.

همچنین با انتخاب رنگ های مناسب باید دکوراسیون های عنصر آب در بخش شمالی آشپزخانه حفظ گردد. ناگفته نماند که در فنگ شویی آشپزخانه شمالی باید انرژی آتش مدنظر گرفته شود تا فضا قوی تر و سالم تر خود را به نمایش بگذارد.

فنگ شویی آشپزخانه شمالی، فنگ شویی منطقه غربی و شرقی آشپزخانه را نیز در بر می‌گیرد. البته در بخش شمال غربی باید توجه خاصی به عنصر آتش داشت تا محیط را تضعیف نکند. همچنین از وجود رنگ های عناصر آتش همچون دیوار قرمز خودداری شود.

در نتیجه بهترین رنگ ها با توجه به فنگ شویی آشپزخانه شمالی در بخش غربی همان رنگ خاکی، کرم، خاکستری و سفید هستند. ناگفته نماند که فنگ شویی آشپزخانه شمالی در بخش شرقی همانند فنگ شویی آشپزخانه شمالی در بخش غربی بوده و هر دو عنصر یکسان خاک را دارند.

در این بخش می‌توان از رنگ های بنفش، نارنجی و زرد استفاده کرد. علاوه بر موارد ذکر شده در فنگ شویی آشپزخانه شمالی در بخش غربی به عکس فنگ شویی آشپزخانه شمالی در بخش شرقی نباید از رنگ های سیاه، آبی، خاکستری و سفید استفاده کرد.

برای کسب ایده های بیشتر در رابطه با طراحی دکوراسیون کافه در این مطلب با ما همراه باشید.

فنگ شویی آشپزخانه شمال غربی

فنگ شویی در هر سمت و مکانی، ویژگی و انرژی منحصر به فرد خودش را به همراه دارد؛ انرژی هر قسمت نیز متفاوت است به طور مثال بخش شمال غربی مشهور به قسمت جذب شانس می‌باشد.

عنصر مهم این ناحیه فلز است و رنگ آن سفید، خاکستری، نقره ای می باشد. بنابراین یکی از نکات جذب انرژی شانس این است که از مجسمه های فلزی در این نقطه استفاده کنید؛ یکی دیگر از مهمترین چیزهایی که می‌توانید از آن برای جذب انرژی استفاده کنید گل ها تازه است، اما نکته قابل اهمیت این است که گلی که استفاده می‌کنید نباید خار داشته باشد زیرا انرژی را بر می‌گرداند.

قوی ترین درمانگر در فنگ شویی چیست؟

یکی از قوی ترین عوامل در فنگ شویی گل و گیاه هستند. به طور کلی فنگ شویی در رابطه با اکسیژن است. برای فنگ شویی گیاهان اکسیژن ساز مناسب تر از دیگر گیاهان هستند. ولی اگر گیاهی که دارید اکسیژن ساز نیست نگران نباشید! کافیست برای نگهداری در خانه آن ها را 5 عنصر کنید. برای این کار می توان به کمک رنگ، جنس گلدان و استفاده از اکسسوری ها به راحتی  5 عنصر گیاهان را انجام داد.

سانسوریا از گیاهان بسیار مهم در فنگ شویی است. گیاهان قوی ترین درمانگر در فنگ شویی هستند. از آن ها بهتر است در قسمت های جنوب، شمال، جنوب شرقی و شرق استفاده کنیم. در سبک بوهو هم از گیاهان در دکوراسیون استفاده می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/binawood/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420